Skip to content

Cart

Your cart is empty

Continue shopping

Our bestsellers

Get-to-know_Pakete_Weingut-Dreissigacker_Produktfoto
Regular price105.00 €
4.5 litres (23.33 € / litre)

Tax included

Dreissigacker-Grauburgunder_Gutswein_Weingut-Dreissigacker_Freisteller
Regular price15.00 €
0.75 litres (20.00 € / litre)

Tax included, plus shipping

Dreissigacker-Weissburgunder_Gutswein_Weingut-Dreissigacker_Freisteller
Regular price15.00 €
0.75 litres (20.00 € / litre)

Tax included, plus shipping

Dreissigacker-Rose-neu_Gutswein_Weingut-Dreissigacker_Freisteller
Regular price15.00 €
0.75 litres (20.00 € / litre)

Tax included, plus shipping

Dreissigacker

Shaped by nature.Formed by time.

Discover the wines of Dreissigacker. Are you 18 or older?

Village wines

6 products
Dreissigacker-Bechtheim-Riesling_Ortswein_Weingut-Dreissigacker_Freisteller
Regular price29.00 €
0.75 litres (38.67 € / litre)

Tax included, plus shipping

Dreissigacker-Bechtheim-Chardonnay_Ortswein_Weingut-Dreissigacker_Freisteller
Regular price40.00 €
0.75 litres (53.33 € / litre)

Tax included, plus shipping

Dreissigacker-Westhofen-Chardonnay_Ortswein_Weingut-Dreissigacker_Freisteller
Regular price29.00 €
0.75 litres (38.67 € / litre)

Tax included, plus shipping

Ortsweinpaket
Regular price196.00 €
4.5 litres (43.56 € / litre)

Tax included

Bechtheim-Chardonnay-Magnum_Grossflaschen_Weingut-Dreissigacker_Freisteller
Regular price85.00 €
1.5 litres (56.67 € / litre)

Tax included, plus shipping

Bechtheim-Riesling-Magnum_Grossflaschen_Weingut-Dreissigacker_Freisteller
Regular price63.00 €
1.5 litres (42.00 € / litre)

Tax included, plus shipping

Village wines