Skip to content

Cart

Your cart is empty

Continue shopping

Our bestsellers

Get-to-know_Pakete_Weingut-Dreissigacker_Produktfoto
Regular price105.00 €
4.5 litres (23.33 € / litre)

Tax included

Dreissigacker-Grauburgunder_Gutswein_Weingut-Dreissigacker_Freisteller
Regular price15.00 €
0.75 litres (20.00 € / litre)

Tax included, plus shipping

Dreissigacker-Weissburgunder_Gutswein_Weingut-Dreissigacker_Freisteller
Regular price15.00 €
0.75 litres (20.00 € / litre)

Tax included, plus shipping

Dreissigacker-Rose-neu_Gutswein_Weingut-Dreissigacker_Freisteller
Regular price15.00 €
0.75 litres (20.00 € / litre)

Tax included, plus shipping

Dreissigacker

Shaped by nature.Formed by time.

Discover the wines of Dreissigacker. Are you 18 or older?

Large formats

11 products
Dreissigacker-Riesling-Magnum_Grossflaschen_Weingut-Dreissigacker_Freisteller
Regular price35.00 €
1.5 litres (23.33 € / litre)

Tax included, plus shipping

Dreissigacker-Grauburgunder-Magnum_Grossflaschen_Weingut-Dreissigacker_Freisteller
Regular price35.00 €
1.5 litres (23.33 € / litre)

Tax included, plus shipping

Vintages-Magnum_Grossflaschen_Weingut-Dreissigacker_Freisteller
Regular price42.00 €
1.5 litres (28.00 € / litre)

Tax included, plus shipping

Bechtheim-Riesling-Magnum_Grossflaschen_Weingut-Dreissigacker_Freisteller
Regular price63.00 €
1.5 litres (42.00 € / litre)

Tax included, plus shipping

Bechtheim-Chardonnay-Magnum_Grossflaschen_Weingut-Dreissigacker_Freisteller
Regular price85.00 €
1.5 litres (56.67 € / litre)

Tax included, plus shipping

Riesling-Brut_Grossflaschen_Weingut-Dreissigacker_Freisteller
Regular price49.00 €
1.5 litres (32.67 € / litre)

Tax included, plus shipping

Wunderwerk-Riesling-Magnum_Grossflaschen_Weingut-Dreissigacker_Freisteller
Regular price115.00 €
1.5 litres (76.67 € / litre)

Tax included, plus shipping

Wunderwerk-Grauburgunder-Magnum-alt_Grossflaschen_Weingut-Dreissigacker_Freisteller
Regular price81.00 €
1.5 litres (54.00 € / litre)

Tax included, plus shipping

Tonneau-Magnum_Grossflaschen_Weingut-Dreissigacker_Freisteller
Regular price101.00 €
1.5 litres (67.33 € / litre)

Tax included, plus shipping

Dreissigacker-Rose-Magnum_Grossflaschen_Weingut-Dreissigacker_Freisteller
Regular price35.00 €
1.5 litres (23.33 € / litre)

Tax included, plus shipping

Sold outFINAL_MAGNUM_SEKT
Regular price59.00 €
1.5 litres (39.33 € / litre)

Tax included, plus shipping

Large formats